Slovenska večerja?

Galc  

član od: 15.3.2004

sporočila: 9

tema odprta - 15. mar 2004 11:45 | ogledi: 9.308 | odgovori: 63

Zdravo,

Trentno sem v Kopenhagnu (Danska) in v kratkem bom pripravljal večerjo za mojo punco in njeno družino.

Ker sem Slovenec sem se odločil da bom pripravil Slovensko večerjo! Res si želim da bi bila večerja nekaj posebnega in zato sem se obrnil na vas odlične . Sploh pa kako ste že rekli, da več glav več je :). Kaj naj pripravim? Kaj za predjed, glavno jed, posladek?

Ker pa sem pravi Slovenec, sem seboj pripeljal pravo Slovensko vino in pa prsut!!! Bo to kaj uporabno ?

Hvala za vaše odgovore.

p.s. Stran je res super in mi velikokrat pride prav! Kar tako naprej!

LP

Gregor

Gregor Gale

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

15. mar 2004 13:16

Pršut bi jaz postregla za predjed, skupaj z orehovimi jedrci, grozdjem in suhimi marelicami. Glavna jed: goveja juha z rezanci (po možnosti domačimi), kuhana govedina, sirovi štruklji, višnjeva omaka. Lahko tudi brez juhe in govedine. Poobedek: orehova potica in desertno polsladko vino; če ne marate takega vina, pa bo veljalo tudi kakšno suho vino, ali pa morda celo domač borovničev ali ribezov sok. Za grizljanje lahko ponudite tudi slano pecivo in ustrezno pijačo (tudi pivo seveda). Morda bi za predjed jedli ajdove žgance s kislim mlekom . Prepričana sem, da boste dobili še veliko dobrih predlogov. Lep pozdrav na Dansko! lenca

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

15. mar 2004 14:19

Za predjed pršut, pa olive, .... Za juho lahko govejo ali pa kakčno ješprenčkovo(čebula,česen, por, ričet,) Za glavno jed kakšno pečenko iz divjačine...zdrobove cmoke, ali pa narediš žlikrofe Radič s fižolom Za sladico pa kakšno potico, češpljeve cmoke, orehove štruklje z vanilijevo omako, jabolčni zavitek, prekmurska gibanica,.... LP Saša Saša-Aleksandra Venturini

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. mar 2004 16:19

Jaz bi naredila tudi kakšen dober koktejl, saj imamo Slovenci še vedno aktualnega svetovnega prvaka v mešanju koktejlov. Mogoče bi za aperitiv ponudila Bacardi simphony, ki je zmagal na svetovnem prvenstvu, ko pa boste z vso jedačo zaključili in bi želel podaljšati dobro razpoloženje malo v noč ponudi še kako Blejsko noč. lp Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. mar 2004 18:20

Ja obvezno skuhajte govejo juho, z rezanci ali pa z zdrobovimi cmoki, nadaljujete lahko s kuhano govedino in hrenom, potem pa pečenko, pražen krompir, kakšno zelenjavico, solatko, za sladico pa štruklje-orehove in sirove. Kot so vam svetovali, za začetek pršut, malo sirčka, melono,... Če pa želiš kaj enostavnega, so pa res žganci enkratna ideja, pa naj bodo koruzni, ajdovi ali beli žganci s krompirjem, pa kislo mleko ali pa kar jogurt! Pa dober tek ANJA

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

15. mar 2004 18:58

Po mojih izkušnjah zmeraj pali rižev narastek.

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

16. mar 2004 7:18

Za predjed lahko ponudite pršut, potem mogoče gobovo juho z ajdovimi žganci, pečenko s praženim ali pečenim krompirjem zraven solato (če je mogoče z bučnim oljem), zrezke na omako z gobicami in s kuhanimi sirovimi štruklji, orehovo potico, jabolčni zavitek za sladico. Veliko uspeha pri kuhi in dober tek. Jacha Sporočilo je spremenil(a) Jacha dne 16. mar 2004 07:21:43

Galc  

član od: 15.3.2004

sporočila: 9

16. mar 2004 8:20

Hvala za toliko predlogov! O tej večerji sem razmišljal veliko. Slovenija je majhna a po kuharski raznolikosti velika dežela. Moj izbor po včerajšnem razmisleku je bil takle: Predjed: pripravil bi kruhke s prsutom na katere bi dal hren in nanje polozil orehova jedrca in crne olive. Glavna jed: Svinjska pečenka, mlinci, korenčkova omakca. Posladek: jabolčne palačinke z marmelado. Kaj pravite? Kaksno vino postrči? Sam mislim dabi bilo rdeče polsuho dobro!? LP Gregor Gregor Gale

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

16. mar 2004 8:46

Galc ... odločili ste se za Slovensko večerjo... Za predjed je dokaj vredu .. katastrofa je Glavna jed ... toliko idej so vam dali, ki so res Slovenske jedi -goveja juha -svinjska pečenka -zrezki v gobovi omaki (zraven so lahko tudi kot priloga sirovi štrukji/ali sladica) -zdrobovi cmoki -pražen/pečen krompir -dušen riž -radič s fižolom .. ... vi pa ste od nekod potegnili korenčkovo omako ?! ... ne vem.. sam za mene to ni Slovenska večerja... in za Posladek ste zbrali jabolčne palačinke z marmelado ? ... heh ... a ste slučajn spregledal ideje kot so bile napisane : -orehova potica, -češpljeve cmoke, -orehove/sirove štruklje , -jabolčni zavitek, -prekmurska gibanica ... se mi zdi da ste se že sami odločili, kaj boste naredili, preden ste napisali tole sporočilo za pomoč ... Lp, Tatjana

Galc  

član od: 15.3.2004

sporočila: 9

16. mar 2004 9:56

Odgovor Tatjani!!! Korenčkova omaka verjetno res ni Slovenska, ampak sem hotel kosilo dopolniti še z omako. Ampak svinjska pečenka in mlinci pa so Slovenski!!! Ko pa si že omenila dušen riž!!! Tudi dušen riž ni Slovenska jed, če te lahko opomnim!!! Za posladek imaš verjetno prav, pa bom verjetno pripravil češpljine cmoke ali sirove štruklje. Skrbi me samo da nebo preveč še ena nasitna sladica!? Res je da sem o Slovenski večerji že pred tem razmišljal, vendar se še nisem odločil kaj bi pripravil!!! LP Gregor Gale

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

16. mar 2004 10:49

Meni se zdi goveja juha skoraj obvezna. Poleg kuhane govedine lahko pripraviš tudi hrenovo omako, kot so ti že predlagali. Korenčkove res ne poznam... Meni se zdi izredno slovenski tudi pražen krompir. Če znaš speči še potico bo večerja takšna kot se šika! Veliko uspeha! LP Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti